Purtse

Marina

Sadam

Jahisadam on avatud äritegevuseks 1. maist 30. septembrini.

59 ° 26'7 "N 26 ° 59'28" E

VHF raadiokutsung: PURTSE

Purtse jahisadam on üks Eesti uusimaid mereväravaid. 2015. aastal valminud sadamakompleks, mis vastab väiksematele sadamamäärustele, oli mõeldud merereisijate vastuvõtmiseks üle maailma. Purtse jahisadam pälvis merekultuuriaasta 2016 raames riigihalduse ministri aasta väikesadama tiitli.

tulivee harbour

Purtse jahisadam

Sadama navigatsiooniperiood on 1. maist 30. septembrini. 2016. aastal, merekultuurile pühendatud aastal, sai Purtse jahisadam riigiministri tunnustuse Haldus ja ka 2016. aasta parima väikesadama tiitel.

Varustus

Sadamas on kasutusel paadislipp ja 18 paadikohta, millest 10 on külaliste kaid. Purtse Marina on osa Eesti väikesadamate võrgustikust ja järgib väikesadamate teenindusstandardit. Kaid ja ümbrus on elektriliselt valgustatud ja valvatud. Sadama kaitsmiseks lainete eest loodi kaid ja muulid, paigutati ujuvkaid ning süvendati mereala ja faarvaatrit (1 m) ning märgistati künadega. Tekib prohmakas. Kail on vesi ja elekter, sadamas on turvavarustus olemas, septik võib olla tühjendatud.

yacht harbour

Juurdepääsujuhised

Juurdepääsujuhend
Mööda Kõrkküla-Liimala maanteed juurdepääs Tallinn-Peterburi liini 137. kilomeetrile (Tallinna poolt tulles enne Purtse jõe silda vasakule). Tallinn-St. Peterburi kiirteel on suunamärgid.

Teejuht merelt
Purtse sadama sissepääs asub sadamast 272 meetrit kirdes (kursus 155). Faarvaatri algusest 109 meetrit teeb faarvaater ühe suunamuutuse (rada 147). Kolm paari masti tähistavad faarvaatrit, mille laius on 8 meetrit.

Koordinaadid
VHF raadiokutsung: PURTSE,
59 ° 26’7 “N 26 ° 59’28” E

Reeglid
Purtse Marina reeglid saab alla laadida siit.

Kapten
Tulivee kompleksi asutaja ja omanik Heigo Prits täidab Purtse jahisadamas sadamakapteni rolli.
+3725255268 sadam@tulivee.ee