Meie

Lugu

Purtse sadamast vaid mõne minuti kaugusel asuv Tulivee puhkekeskus ootab Sind kogema maalilisi merevaateid, auhinnatud arhitektuuri ja vaimustava salapiirituseveo põnevat ajalugu.

Tulivee Villa on ideaalne koht eriliste sündmuste tähistamiseks. Meie juures on korraldatud suurejoonelisi üritusi romantilistest pulmatseremooniatest firmapidudeni.

TUGEVAM KUI KEELD!

Tulivee keskuse eellugu ulatub aega, mil Soomes kehtestati „kuiv seadus”. Muidugi mõista sai selle tõttu piirituse salakaubaveost põhja-eestlastele tulus (ja illegaalne!) äri. See oli uskumatult hästi organiseeritud ettevõtlus, mida võib pidada isegi omamoodi Eesti „Cosa Nostraks“. Äri hääbus, kui Soome oma keeluseaduse tühistas.

Toome emotsioonid tõeliselt välja

Rannaäärne Tulivee Villa on ümbritsetud kauni loodusega, eemal kiirest linnaelust. Ideaalne oaas pulmadeks ja erilisteks sündmusteks! Kevadpeost talve imedemaani – oleme siin, et planeerida meeldejääv sündmus teile ja teile kallitele inimestele!

tulivee in winter

Tulivee sünd

2012. aastal tekkis Purtse sadama omanikel ja kohalike kalurite dünastia järglastel vendadel Hannes ja Heigo Pritsul idee rajada Ida-Virumaale mere äärde puhkekeskus koos piirituse salakaubanduse muuseumi ja väikese sadamaga.

Inspirtsiooni selleks ammutasid nad oma vanaisast, põlisest rannakalurist Mihkel Lullust (1915–1976). Oma suguvõsa ajalugu uurides leidsid mehed fotod, kus vanaisa parandas praeguse sadama asukohas päästepaati ning arvasid, et sellesse kohta puhkekeskuse rajamine oleks suurepärane idee ja austusavaldus esivanematele.

Tänapäeval on Tulivee keskus populaarne ja tunnustatud koht eriliste sündmuste tähistamiseks. Siin saab korraldada suurejoonelisi üritusi romantilistest pulmatseremooniatest hoogsate firmapidudeni. Meie töötajate eesmärk on pakkuda keskuse külastajatele alati parimat klienditeenindust.

Arhitektide Ralf Tamme, Angela Orgussaare, Kerttu Mäesalu ja Kalju Kisandi projekteeritud Tulivee kompleks valmis 2015. aastal vanaisa 100. sünnipäevaks. 2019. aastal pälvis see parima puitehitise auhinna.

Vanaisa Mihkel merepäästepaati remontimas.